Cateringi tellimused: amps@amps.ee

Firmapidu: eduka sündmuse korraldamise käsiraamat

Miks korraldada firmapidu?

Firmapidu on organisatsioonidele väärtuslik viis tugevdada meeskonnatööd, tõsta töötajate moraali ning tunnustada nende panust ettevõtte edu saavutamisel. Ühised pidustused võimaldavad kolleegidel suhelda vabamas õhkkonnas, mis omakorda aitab kaasa positiivsele töökultuurile ja töötajate omavahelisele suhtlusele. Firmapidu võib olla ka võimalus ettevõtte saavutusi tähistada ja töötajatele tänutunnet avaldada.

firmapidu

Firmapeo planeerimise etapid

Firmapidu korraldamine ei ole kergete killast ülesanne. Korraldaja peab hoolitsema, et kõik läheks plaanipäraselt ning et kõigil osalejatel oleks hea meel tulla ja jääks meeldiv mälestus. Siin on mõned aspektid, mida arvesse võtta:

 1. Eesmärk ja teema: Enne ürituse korraldamist mõtle läbi, milline on peo eesmärk ja teema. Kas soovitakse tähistada aasta lõppu, ettevõtte aastapäeva või tunnustada töötajate saavutusi? Teema aitab korraldajatel keskenduda ja muuta ürituse kooskõlastatud ja nauditavaks.
 2. Eelarve: Eelarve määrab, milliseid elemente üritusel kasutada saab. See võib hõlmata toidu- ja joogikulusid, renti, meelelahutust jne. Kindlasti tasub teha põhjalik eeltöö ja küsida pakkumisi mitmelt erinevalt teenusepakkujalt.
 3. Asukoht ja aeg: Asukoht peab vastama firmapeo iseloomule. Võib valida nii firmapeoks kohandatud ruumi, restorani või vabaõhuürituse. Valitud ajal peab olema arvestatud töötajate võimalustega ning püüdma alati leida kompromiss, mis arvestab enamuse töötajate soovidega.
 4. Toidu- ja joogipakkumine: Hea toit ja jook on peo õnnestumise üks oluline tegur. Arvestada tuleks erinevate toitumisvajaduste ja -eelistustega.
 5. Meelelahutus: Olenevalt ürituse eesmärgist võib valida erinevate meelelahutusvõimaluste vahel. Muusika, mängud, esinejad või meeskonnatöö tegevused võivad pidu veelgi meeldejäävamaks muuta.

Pidu, mis jääb kauaks meelde

Oluline on korraldada pidu, mis jääks töötajatele pikaks ajaks meelde. Mõtle läbi, millised elemendid võiksid selle pidu eriliseks teha – äkki on selleks põnev asukoht, ainulaadne meelelahutus või teemakohane kujundus? Võib-olla on võimalus kaasata töötajad pidu korraldama, et neil oleks võimalus oma ideid väljendada ja ürituse õnnestumisse panustada.

Kommunikatsioon ja tagasiside

Kommunikatsioon on firmaürituse korraldamise protsessi lahutamatu osa. Alustades teavitamisest töötajatele piisava etteteatamisajaga, et nad saaksid sündmust oma kalendritesse märkida, kuni päeva enda sündmuste sujuva juhtimiseni.

Pärast üritust on tagasiside kogumine hädavajalik. Küsi töötajatelt, mis neile meeldis ja mida nad järgmisel korral teisiti näha sooviksid. See mitte ainult ei aita kaasata töötajaid rohkem, vaid annab ka väärtuslikku teavet, kuidas tulevasi üritusi paremaks muuta.

Firmapidu ja töötajate heaolu

Firmapidu võib mängida olulist rolli töötajate heaolus. Selleks, et töötajad tunneksid end väärtustatuna, on oluline mitte ainult tunnustada nende saavutusi, vaid ka pakkuda neile võimalust lõõgastuda ja nautida aega kolleegidega väljaspool töökeskkonda. See aitab kaasa positiivsele tööõhkkonnale ja suurendab töötajate lojaalsust ettevõtte suhtes.

Firmapidu on suurepärane võimalus mitte ainult lõbutseda, vaid ka ehitada tugevamaid suhteid, tähistada saavutusi ja näidata töötajatele, kui palju nad organisatsiooni jaoks tähendavad. Korralikult planeeritud ja teostatud firmapidu võib mõjuda positiivselt ettevõtte kultuurile ja töötajate rahulolule, aidates seeläbi kaasa ka üldisele äriedule.

Kui tähtis ja oluline on toitlustus firmapeo korraldamise juures?

Toitlustus on üks olulisemaid komponente, mida tuleks kaaluda firmapeo korraldamisel. Toidu kvaliteet, valik ja serveerimine võivad olla otsustavaks faktoriks, kas firmaüritus õnnestub või mitte. Siin on mõned põhjused, miks toitlustus on oluline firmapeo korraldamise juures.

 1. Toidu kvaliteet mõjutab peo meeleolu
  Hea toit on tavaliselt seotud hea meeleoluga ning kehv toitlustus võib rikkuda kogu peo atmosfääri. Kui toit on maitsev ja esitlus on kena, siis tõstab see inimeste tuju ning loob hea meeleolu. Samuti aitab kvaliteetne toitlustus luua mälestusi ja meeldejäävaid kogemusi, mida töötajad saavad hiljem jagada ning seeläbi tugevdada meeskonnatunnet.
 2. Toitlustus aitab töötajaid ühendada
  Firmapidu on suurepärane võimalus, et tugevdada meeskonnatunnet ja aidata töötajatel omavahel lähedasemaks saada. Toitlustus võib olla ühine teema, millest rääkida ning mis võib aidata inimestel omavahel suhelda ning tunda end osana suuremast kogukonnast. Samuti võib toitlustus pakkuda võimalusi uute tutvuste loomiseks ja võrgustike loomiseks.
 3. Toidu valik võib rahuldada erinevaid maitse-eelistusi
  Toitlustus peaks võimaldama valikut, mis rahuldaks erinevate maitse-eelistustega töötajaid. See tähendab, et menüü peaks hõlmama erinevaid toite, mis sobiksid veganitele, gluteenivabadele inimestele, liha- ja kalaroogadest rääkimata. Töötajate erinevate maitse-eelistuste arvestamine võib aidata kaasa peo üldisele edule, sest see võimaldab kõigil tunda end teretulnud ja hoolitsetuna.
 4. Toitlustus näitab ettevõtte hoolivust
  Kvaliteetne toitlustus näitab ettevõtte hoolivust oma töötajate vastu ning aitab luua positiivseid suhteid nii töötajate kui ka koostööpartneritega. Kui inimesed tunnevad, et nende tervis ja heaolu on ettevõtte jaoks olulised, siis tunnevad nad end motiveerituna ja lojaalsena ning võivad seeläbi paremini panustada ettevõtte arengusse.

Toitlustus on oluline osa firmapeo korraldamisel, sest see aitab luua positiivseid kogemusi, tugevdada meeskonnatunnet, rahuldada erinevaid maitse-eelistusi ning näidata ettevõtte hoolivust. Seega, kui soovite korraldada edukat ja meeldejäävat firmaüritust, siis tasub toitlustusele erilist tähelepanu pöörata.

Liitu meie uudiskirjaga

Liitu meie 400+ lugejaga uudiskirjaga

Jagame sinuga:

 • erinevaid pakkumisi
 • mis toimub Ampsu köögipoolel
 • soovitusi aktiivseteks tegevusteks Eestis