Cateringi tellimused: amps@amps.ee

Pulma catering

Pulmad on üks tähtsamaid sündmusi inimese elus. See on päev, mida tähistatakse koos sõprade ja perega ning miski ei saa muuta seda erilisemaks kui maitsvate roogade ja jookide nautimine. Pulma catering on iga pulma ülioluline aspekt ning oluline on valida õige toitlustaja, et teie külalised oleksid hästi toidetud ja rahul. Selles artiklis käsitleme kõike, mida teil oleks vaja teada pulmade toitlustamise kohta.

Mis on pulma catering/toitlustus?

Pulma toitlustamine tähendab toidu ja jookide pakkumist pulmas. Toitlustusettevõte pakub tavaliselt teile mitmesuguseid võimalusi ja toiduvalikud, sealhulgas eelroad, pearoad, magustoidud ja joogid. Pulmatoitlustust saab teha erinevates stiilides näiteks taldikutel toidud, mis tuuakse lauda, või Rootsi laua tüüpi einestamine.

 

pulma catering

Mis on pulma catering/toitlustus?

 1. Alustage otsingut varakult: alustage pulmade toitlustaja otsimist varakult. Paljud toitlustajad broneerivad end kiiresti, eriti pulmahooajal. Selleks, et teil oleks suur hulk valikuid, alustage otsingut vähemalt kuus kuni kaksteist kuud enne pulmakuupäeva.
 2. Kaaluge oma eelarvet: määrake enne otsingu alustamist oma eelarve pulmade toitlustamiseks. Eelarve teadmine aitab teil oma valikuid kitsendada ja tagada, et saate endale lubada valitud toitlustajat.
 3. Kontrollige arvustusi ja viiteid: lugege veebipõhiseid ülevaateid ja küsige potentsiaalsetelt toitlustajatelt soovitusi. See annab teile aimu nende kogemustest ja teenuse kvaliteedist.
 4. Planeerige degusteerimine: Planeerige degusteerimine potentsiaalsete toitlustajatega, et proovida nende toitu ja veenduda, et see vastab teie standarditele. Degusteerimine annab teile ka võimaluse arutada eritoitumise vajadusi.
 5. Arutage toitumise erivajadusi: veenduge, et teie toitlustaja suudab rahuldada mis tahes eritoitumise vajadused, näiteks taimetoitlased või gluteenivabad valikud. Soovite ju tagada, et kõik teie külalised saaksid teie pulmas toitu nautida.
 6. Kaaluge esitlemist: Toitlustaja valimisel arvestage toidu esitlusega. Toit peaks olema mitte ainult maitsev, vaid ka visuaalselt atraktiivne.
 7. Küsige litsentside ja kindlustuse kohta: Veenduge, et toitlustusettevõttel on tegutsemiseks vajalikud litsentsid ja kindlustus. See annab teile meelerahu ja tagab, et toitlustaja tegutseb seaduslikult.

Üks olulisemaid aspkete pulmade toitlustuse planeerimisel on maksumus. Pulmade toitlustamise hind võib olla väga erinev, olenevalt paljudest teguritest, sealhulgas toitlustaja kogemusest, valitud menüü tüübist, külaliste arvust ja pulmade toimumiskohast.

Keskmiselt võite eeldada, et maksate pulmade toitlustamise eest 40–150 eurot inimese kohta. Siiski on oluline märkida, et see on vaid hinnanguline ja tegelik pulma catering´i maksumus võib sõltuvalt teie konkreetsetest vajadustest ja nõudmistest olla suurem või väiksem. Kõige parem on küsida pakkumist

Pulma catering hõlmab tavaliselt toitu, jooke ja teenindavat personali. Teie pulmade toitlustuspaketis sisalduvad konkreetsed valikud sõltuvad teie valitud toitlustajast ja teie valitud paketist. Mõned toitlustajad võivad lisatasu eest pakkuda ka lisateenuseid, näiteks mööbli renti või ürituste korraldamise teenust.

Pulmade ja ürituste jaoks on saadaval mitu erinevat tüüpi toitlustust. Mõned levinumad toitlustusviisid on järgmised:

 1. Toitlustamine Rootsi lauas: Toitlustamine Rootsi lauas hõlmab erinevate roogadega laua katmist, et külalised saaksid ise serveerida.
 2. Taldrikutega toitlustamine: taldrikutega toitlustamine hõlmab igale külalisele eelnevalt määratud eine serveerimist.
 3. Perekondlik toitlustus: Pere stiilis toitlustamine hõlmab suurte vaagnate serveerimist igale lauale, millest külalised saavad end serveerida.
 4. Kokteilipeo tüüpi toitlustus: Kokteilipeo toitlustus sisaldab tavaliselt väikseid suupisteid ja jooke, mida serveeritakse kogu ürituse vältel.

Pulma catering - maitsed ja nõuded:

Pulmatoitlustuse menüü valimisel on oluline arvestada külaliste maitseid ja nõudmisi. Siin on mõned näpunäited kõigile meeldiva menüü valimiseks:

 1. Pakkuge erinevaid valikuid: pakkuge oma menüüs erinevaid valikuid, sealhulgas taimetoitlased, gluteenivabad ja muud toitumispiirangud. See tagab, et kõik teie külalised saavad teie pulmas toitu nautida.
 2. Arvestage kellaaega: arvestage oma menüü valimisel kellaaega. Näiteks, kui teie pulmapidu kestab päevi, siis pakkuge hommikusöögiks vastavat menüüd.
 3. Valige hooajalised koostisosad: valige oma menüüsse hooajalised koostisosad. See mitte ainult ei taga, et toit on värske, vaid aitab ka kulusid kokku hoida.
 4. Ärge unustage magustoitu: ärge unustage oma menüü valimisel magustoitu. Paku erinevaid valikuid, sealhulgas kooke, küpsiseid ja muid maiustusi.

 

Dekoratsioon ja mööbel:

Pulmade toitlustamise juures on lisaks toidule olulised ka sisustus ja mööbel. Küsige kindlasti pulma catering´i pakkuja käest, kas nad korraldavad ära ka mööbli. Siin on mõned näpunäited oma pulma jaoks õigete kaunistuste ja mööbli valimiseks:

 1. Valige teema: valige oma pulmade teema ja valige teemale vastavad kaunistused ja mööbel. See annab teie pulmadele ühtse ja samanäolise välimuse.
 2. Kaaluge toimumiskohta: kujunduse ja mööbli valimisel arvestage kohaga. Näiteks kui teil on väljas pulmapidu, võiksite valida mööbli, mis on vastupidav ja ilmastikukindel.
 3. Kasutage valgustust: kasutage valgustust romantilise ja intiimse atmosfääri loomiseks. Kaaluge küünalde, nöörtulesid või laternate kasutamist.
 4. Lisage isikupära: lisage oma kaunistustele ja mööblile isikupära. Näiteks saate pulmade kujundusse kaasata fotosid või mälestusi oma suhetest.

Kelneri teenus:

Teie pulmadeks vajalike kelnerite arv sõltub teie ürituse suurusest ja teie valitud teenuse tüübist. Siin on mõned üldised juhised, mis aitavad teil määrata laua kohta vajalike ettekandjate arvu:

 1. Taldrikutega teenus: taldrikutega teenuse jaoks vajate ühte ettekandjat laua kohta.
 2. Rootsi laua teenus: Rootsi laua teenindamiseks vajate ühte ettekandjat iga 10–15 külalise kohta.
 3. Perekondlik teenus: pereteenuse jaoks vajate iga kahe laua kohta ühte ettekandjat.

Pulma catering on iga pulma oluline aspekt ning õige pulma toitlustaja ja menüü valimine võib muuta teie külalistele pulma väga meeldejäävaks kogemuseks. Järgides selle artikli näpunäiteid, saate tagada, et teie pulmatoitlustus vastab teie standarditele ja ületab teie külaliste ootusi. Ärge unustage arvestada maksumusega, saadaolevate toitlustusviiside, külaliste maitse ja nõudmiste, sisustuse ja mööbli ning teie ürituse jaoks vajalike ettekandjate arvuga. Neid tegureid silmas pidades saate planeerida pulmatoitlustuse, mis on nii maitsev kui ka unustamatu.

Liitu meie uudiskirjaga

Liitu meie 400+ lugejaga uudiskirjaga

Jagame sinuga:

 • erinevaid pakkumisi
 • mis toimub Ampsu köögipoolel
 • soovitusi aktiivseteks tegevusteks Eestis